Bentonitové podestýlky

żwirek
żwirek
żwirek
żwirek
żwirek
żwirek
Zobrazit všechny produkty

Podestýlka pro kočky

vyrobena z bentonitu

Výhody a základní informace

Čistá toaleta na dlouhé období

Bentonitové podestýlky rychle a trvale hrudkují. Hrudky nepřiléhají ke kočičí toaletě a snadno se odstraňují.

Dobře pohlcuje nepříjemné pachy

Podestýlka díky vlastnostem bentonitu skvěle pohlcuje pachy, díky čemu je možné bez problémů používat toaletu pro kočky i v malých místnostech.

Účinná a hospodárná

Bentonitové podestýlky jsou dostupné téměř v každém obchodě za poměrně nízké ceny. Odstraňují se pouze hrudky, díky čemu podestýlka vydrží v kočičí toaletě delší dobu.

Bentonitové podestýlky – co to je?

Bentonitová podestýlka je jedním z nejpopulárnějších steliv používaných v toaletách pro kočky. Vypadá jako písek nebo štěrk (v závislosti na granulaci). Vyrábí se z bentonitu – speciální sedimentární horniny. Proč právě bentonit? Protože se vyznačuje tím, že po náležitém zpracování dokáže absorbovat velmi velké množství tekutiny a těkavých sloučenin. K tomu skvěle hrudkuje.

Vlastnosti bentonitových podestýlek

Bentonitové podestýlky pro kočky se staly populární díky své schopnosti absorbovat tekutinu a nepříjemný zápach. Skvěle hrudkují, díky čemu je možné snadno odstranit znečištěné hrudky z kočičí toalety bez nutnosti vyměnit celé stelivo.. Uživatelé si bentonitové podestýlky chválí také proto, že dobře pohlcují pachy, tedy není nutné měnit stelivo každý den. Podestýlka zajišťuje dobrou antibakteriální ochranu, je velmi účinná a snadno se udržuje, protože bentonit v kontaktu s kočičími exkrementy tvoří hrudky, které se snadno odstraňují.

Pro koho jsou určeny bentonitové podestýlky?

Pro osoby, které umí ocenit pohodlí – není nutné stelivo každý den měnit, stačí odstraňovat znečištěnou část podestýlky. Pro ty, kteří mají více koček, protože bentonitová podestýlka skvěle pohlcuje pachy a je velmi účinná.

Pro osoby, které upřednostňují vysokou kvalitu za rozumnou cenu.

Bentonitová podestýlka pro kočky, kterou si mám vybrat?

Při výběru podestýlky je třeba si všímat granulaci.. Jemnější podestýlka je účinnější než ty s hrubším zrnem, přičemž se vyznačuje menší schopností přiléhat ke dnu kočičí toalety. Hrubší podestýlky se však snáze uklízejí. Dalším kritériem může být aroma. V nabídce naleznete přírodní podestýlky, bez aromatických přísad, jakož i aromatické podestýlky. Při zvažování si můžete všímat i přísady, které posilují vlastnosti bentonitu, např. antimikrobiální látky. Za zmínku stojí i míchané podestýlky, které tvoří jak jemná, tak i hrubá frakce, díky čemu se spojují výhody obou typů.

Super Benek COMPACT

Dostupné aroma: přírodní, mořský vánek, levandule, citrusová svěžest Informace: Podestýlka s jemným zrnem, díky čemu má výjimečnou účinnost a skvělé absorpční vlastnosti. Při hrudkování tvoří kompaktní a pravidelné hrudky. Nepřiléhá ke kočičí toaletě. Doporučuje se pro aktivní, mladé kočky.

Super Benek STANDARD

Dostupné aroma: přírodní, zelený les, levandule, citrusová svěžest Informace: Podestýlka pro kočky, která se vyznačuje pravidelnými zrny (2 – 5 mm), díky čemu zajišťuje větší ochranu před roznesení mimo toaletu. Účinně pohlcuje pachy a tekutinu. Pro zlepšení užitných vlastností se při této podestýlce doporučuje používat pohlcovače nebo neutralizátory, které zabraňují přilnutí podestýlky k toaletě. Podestýlka je vhodná zejména pro kocoury.

Super Benek OPTIMUM

Dostupné aroma:: přírodní, zelený čaj, Galapagos Informace: tato série podestýlek pro kočky nabízí vysokou absorpční schopnost, a zároveň komfort při jejím udržování. Granule v podestýlce mají různou velikost – menší zajišťují vysokou absorpci, a ty větší zase ochranu proti jejich roznesení mimo toalety.

Super Benek EXCLUSIVE

Dostupné druhy: balls, rollers (kuličky, válečky ?) Informace: bentonitové podestýlky z linie Exclusive jsou produkty, které díky moderní formě hladkého granulátu zaručují skvělé užitné vlastnosti a ochranu před vynášením steliva mimo toaletu. Produkty Balls jsou pravidelné, kulaté granule, zatímco podestýlka Extra-mix vznikla na bázi produktu Balls obohaceného silikagel typu compact. Jako všechny podestýlky i Super Benek hrudkuje, skvěle pohlcuje vlhkost i nepříjemný zápach.

Super Benek SHAGGY

Dostupné aroma: přírodní a levandulová Informace: dlouhosrsté kočky potřebují podestýlku, která se nebude lepit k jejich srsti, a proto speciálně pro ně (ale nejen pro ně) vznikla série podestýlek Shaggy, jejichž hrubá zrna (0,5 – 5 mm) s hladkým povrchem zůstávají v kočičí toaletě a nelepí se k srsti. Podestýlku doporučují všichni majitelé koček, kteří chtějí omezit vynášení steliva mimo toaletu. K tomu se v balení nachází i pytlík Super SORB, který zlepšuje užitné vlastnosti – zvyšuje absorpci tekutiny a pachů a zabraňuje přilnutí použité podestýlky ke dnu nádoby.

Super Benek ANTIBAKTERIÁLNÍ

Informace: antibakteriální podestýlka pro kočky vyrobená z nejčistších surovin. Bílé granule hrudkují, přičemž vytvářejí pravidelné hrudky. V balení se nachází také pytlík s antibakteriálním a osvěžujícím pudrem, který neutralizuje nepříjemné pachy a zastavuje šíření mikroorganismů, které se mohou množit v toaletě.

Super Benek Univerzální

Dostupné v sérii: univerzální přírodní, univerzální compact Informace: série vytvořená pro majitele koček a jiných domácích zvířat. Charakteristická podestýlka s hnědou nebo zeleno-šedou barvou snadno hrudkuje. Její nízká cena se zachováním náležité kvality a účinnosti je skvělým řešením pro majitele více než jednoho domácího zvířátka.

Super Benek ECONOMIC

Informace: podestýlka pro kočky ze série ECONOMIC je směsí hrubých a jemných zrn s dobrými absorpčními vlastnostmi a skvělou účinností. Díky nízké ceně konkuruje jiným podestýlkám dostupným na trhu.

Jak používat bentonitové podestýlky?

Je důležité, aby vrstva podestýlky měla minimální tloušťku 5 cm – díky tomu nebude stelivo přiléhat ke dnu kočičí toalety a bude tvořit hrudky, které se budou snadno odstraňovat. Jak často je třeba vyměňovat podestýlku? Každodenní úklid kočičí toalety spočívá v odstraňování hrudek steliva, které se vytvořily pod vlivem moči a exkrementů, a také v dosypávání podestýlky, pokud v toaletě zůstalo méně než 5 cm steliva. Za normálních podmínek s jednou kočkou by k mytí toalety a výměně celé podestýlky mělo docházet minimálně jednou za měsíc.