Péče

szampony mokre
szampony mokre
szampony suche
szampony suche

Zobrazit všechny produkty

Produkty určené k péči o kočky

Šampony, přípravky na čištění zubů a ústní dutiny, jakož i speciální pachové pomůcky

Jaké produkty jsou určeny k péči o kočky?

Šampony pro kočky

Šampony pro kočky jsou produkty připraveny speciálně pro jemnou kůži vašich čtyřnohých miláčků. Produkty, kterými se běžně myjí psi či děti, a které se možná zdají jako vhodné pro kočky, mají na kůži koček vysušující účinky.

Péče o zuby a ústní dutinu kočky

Zbytky jídla, záněty či usazeniny na zubech mohou způsobit šíření nepříjemného zápachu z ústní dutiny kočky. Používání přípravků na ošetření ústní dutiny je tedy velmi důležité a doporučuje se v rámci každodenní péče o kočky.

Speciální pachové pomůcky

Při výcviku mladé kočky, při stěhování nebo tehdy, když chceme změnit návyky, jsou velmi nápomocné speciální pachové pomůcky založené na přírodních látkách.

Co když se kočka nechce mýt?

Pokud se váš domácí mazlíček bojí vody, je vystresovaný a pokaždé útočí, když se ho snažíte umýt či vykoupat, na pomoc přichází suchý šampon. Díky němu se můžete zbavit nepříjemných nečistot v kombinaci s důkladným vyčesáním srsti bez použití vody.

Třeba kočku koupat?

Kočky jsou známé jako jedny z nejčistotnějších zvířat. Mytím a čištěním své srsti dokážou strávit i polovinu dne. A tedy třeba kočku koupat? Někdy ano. Některé koťata nemají možnost naučit se od mámy, jak se mají starat o svou srst. Avšak dospělé kočky dokážou žít opravdu aktivně, přičemž nejednou se zašpiní až po uši. Bezsrsté kočky vyžadují speciální péči o kůži. A známe i kočky účastnící se soutěžích a výstav. Ve všech uvedených případech musí majitelé vzít záležitost hygieny koček do vlastních rukou.

mokré šampony

szampon mokre

Super Benek
Ošetřující mokrý šampon Premium pro kočky

ampon s levandulí a brusinkou – určen pro jemnou kůži koček. Levandule podporuje hydrataci srsti, stimuluje oběh a kontroluje produkci mazu. Brusinka má zase zjemňující účinek, přičemž zpevňuje kůži.

szampon mokre

Super Benek
Ošetřující šampon pro kočky

Tento šampon neslouží jen k mytí, ale díky aktivním látkám – výtažku z aloe, glycerinu, D-pantenolu – jde o hydratační preparát, který zjemňuje podráždění a zabraňuje vypadávání srsti.

suché šampony

szampon suche

Super Benek
Suchý šampon pro kočky
s ošetřujícím účinkem

Suchý šampon se doporučuje zejména pro kočky s kožními problémy. Aktivní látky – biosíra a oxid zinečnatý – pomáhají léčit kožní problémy, které se projevují nadměrným rohovatěním epidermy a podrážděním vyvolaným nadměrným vylučováním mazu.

Způsob použití: Posypat kočku šamponem a vmasírovat přípravek do kůže. Důkladně vyčesat. Používat pouze na suchou srst!

szampon suche

super Benek
Suchý šampon pro kočky
s ošetřujícím a regeneračním účinkem

Suchý šampon v podobě jemného pudru přírodního původu očišťuje a odmašťuje srst. Šampon zanechává na srsti svěží a jemnou vůni, přičemž zároveň odstraňuje nepříjemné pachy. Šampon působí nejen na srst, ale i na kůži kočky, přičemž reguluje vylučování mazu.

Způsob použití: Posypat kočku šamponem a vmasírovat přípravek do kůže. Důkladně vyčesat. Používat pouze na suchou srst!

Péče o zuby a ústní dutinu kočky

Super Benek
řípravek na zuby a do ústní dutiny pro kočky

Přípravek ve formě spreje je skvělý ošetřující prostředek nejen pro kočky, ale i pro psy a hlodavce. Odstraňuje usazeniny ze zubů, zabraňuje usazování zubního kamene a odstraňuje nepříjemný pach. K tomu díky chlorhexidinu dezinfikuje a ničí škodlivé bakterie.

účinky:

  • péče o dásně a zuby
  • osvěžuje dech
  • zamezuje šíření bakterií
  • zjemňuje záněty
  • čistí a zabraňuje vzniku zubního kamene

Speciální pachové pomůcky

Pomáhají při výcviku mladé kočky

Při výcviku mladé kočky, při stěhování nebo tehdy, kdy chceme změnit návyky, jsou velmi nápomocné speciální pachové pomůcky založené na přírodních látkách, které kočku k něčemu vybízejí – nebo naopak od něčeho odrazují.

szampon suche

Super Benek
Šanta kočičí Catnip

Speciální pachová pomůcka

Produkt s příjemnou vůní vyrobený na bázi kozlíku lékařského. Podobně jako známý šanta obecný jde o bylinku, která vybízí kočku ke hře a vyvolává euforii. Je to produkt, na kterém se kočky nestávají závislé! Je možné s ním postřikovat rohože, postroje či místa vyhrazená pro kočky, s cílem pobízet je, aby se na těchto místech pohybovaly. Kočky pod vlivem kozlíku lékařského jsou uvolněné, předou, válejí se a ukazují, že se chtějí hrát a mazlit.

szampon suche

Super Benek
Strong spray STOP-KOT

Speciální pachová pomůcka

Cílem tohoto přípravku je naučit kočku nepohybovat se po místech, která jsou pro ni nebezpečná nebo nepovolená – jak v interiéru, tak i exteriéru. Pach prostředku účinně učí kočky, aby nezanechávali exkrementy mimo své toalety, přičemž je zároveň i odnaučuje ničit předměty.