Dřevěné podestýlky

żwirek
żwirek
żwirek

Zobrazit všechny produkty

Podestýlka pro kočky

vyrobená ze dřeva

Výhody a základní vlastnosti

Pohodlná a šikovná

Dřevěná podestýlka je velmi lehká, a zároveň účinná. Sedmilitrové balení podestýlky ve verzi hrudkujícího granulátu váží necelé 3 kg.

Dobře pohlcuje nepříjemný zápach

Aroma borového nebo smrkového dřeva vytváří kolem toalety příjemnou osvěžující vůni, a zároveň pohlcuje nepříjemný zápach moči.

Lehká na údržbu

Dřevěnou podestýlku díky své formě a původu lze spláchnout v toaletě, pokud to umožňují místní předpisy. Je však třeba pamatovat na to, že odstraňovat se má jen použitá porce podestýlky. Tímto způsobem se nesmí vyprazdňovat obsah celé kočičí toalety. Pod proudem vody se hrudky velmi snadno rozpadají, přičemž nezanechávají žádné nebezpečné látky.

Dřevěná podestýlka – z jakého je dřeva?

Dřevěná podestýlka je produkt, který se kompletně vyrábí ze surovin přírodního původu. Základ tvoří vlákna z jehličnatých stromů – mají velmi dobré užitné vlastnosti a skvěle pohlcují tekutinu a zápach. Jsou světlé, příjemné na dotek, a tedy nezraňují tlapky koček. Co je důležité, na výrobu dřevěné podestýlky se používají vedlejší produkty, které vznikají při procesech zpracování suchého dřeva. Abychom měli jistotu, že dřevo je pro zvířata opravdu bezpečné, surovina se kontroluje z hlediska čistoty, zdroje původu a fyzikálně-chemických vlastností.

Dřevěná podestýlka pro hlodavce a malá zvířata

Přestože nejčastější dřevěná podestýlka se používá v kočičích toaletách, její použití je mnohem širší. Stelivo ze dřeva se může používat i do klecí pro hlodavce, mořské prasátka, myši, králíky či dokonce želvy a ptáky. Doporučujeme, abyste si při koupi dřevěné podestýlky pro hlodavce zvolili nehrudkující verzi s menším průměrem granulátu (Pinio Compact).

Dřevěná podestýlka – kterou vybrat?

Dřevěná podestýlka pro kočky má nejčastěji přírodní, pryskyřičné aroma. Každá z verzí je přitom dostupná v aromatické podobě.

Výběr aromatu záleží od preferencí majitele ale i kočky, protože někteří domácí mazlíčci nemají rádi podestýlky s aromatickou složkou.

Abyste věděli, jakou podestýlku si máte vybrat, je třeba si nejprve odpovědět na otázku: hledáme hrudkující nebo nehrudkující podestýlku? Dřevěná podestýlka se vyrábí v obou verzích:

nehrudkující – má podobu peletek, tedy malých válečků, které se pod vlivem tekutiny rozpadají a tvoří prášek, který váže moč a zápach. V případě této podestýlky se odstraňuje celý obsah kočičí toalety poté, co podestýlka ztratí své vlastnosti.

hrudkující – takzvaná Kruszon nebo Pinio Compact má podobu jemnější podestýlky jako v případě nehrudkující verze, která pod vlivem tekutiny vytváří malé hrudky, a ty je možné průběžně odstraňovat z toalety.

Super Pinio Pellets

Dostupné aroma: přírodní, citrusová, tajga, zelený čaj
Informace: nehrudkující podestýlka pro kočky. Vyrobená z mikrovlákna jehličnatých stromů bez dalších chemických sloučenin. Má skvělé absorpční vlastnosti – pohlcuje jak tekutiny, tak i zápachy.
Doporučujeme nejen pro kočky, ale i pro malé domácí zvířata – králíky, hlodavce, plazy a ptáky.

Super Pinio KRUSZON

Dostupné aroma: přírodní, tajga, zelený čaj, citrus
Informace: Hrudkující dřevěná podestýlka. Série podestýlek ze dřeva jehličnatých stromů, které vykazují skvělé absorpční vlastnosti – absorbují jak tekutiny, tak i zápachy.
Doporučuje se používat zejména do toalet pro kočky, ale i do klecí pro malá domácí zvířata.

Super Pinio COMPACT

Dostupné: hrudkující i nehrudkující podestýlka
Informace: Kukuřičná podestýlka Compact má peletkovú podobu a ve srovnání s klasickými podestýlkami menší velikost zrn. Dostupná v hrudkující i nehrudkující podobě.