Stelivo pro kočky

Bentonitové, który wybrać ?

Bentonitové podestýlky

Bentonitové podestýlky

hrudkující

účinné

absorpční

více
Kukuřičné podestýlky

Kukuřičné podestýlky

přírodní

hrudkující

absorpční

více
Dřevěné podestýlky

Dřevěné podestýlky

Hrudkující a nehrudkující

biologicky rozložitelné

účinné

více
Silikonové podestýlky

Silikonové podestýlky

Niehrudkující

vysoce hygroskopické

úsporné

více

Pohlcovače a neutralizátory

Pohlcovače a neutralizátory

Pohlcovače v prášku

Prodlužují čas užívání podestýlek

Velký výběr aromat

více
Neutralizátory v prášku

Neutralizátory v prášku

úsporné

Univerzální

více
Pohlcovače ve spreji

Pohlcovače ve spreji

účinné

Široký výběr aromat

více

Vhodná podestýlka - hned po krmivu - v největší míře podmiňuje dobrý zdravotní stav a komfort kočky, ale i jejího majitele. Výběr podestýlek pro kočky je obrovský. Podestýlky rozdělujeme na ty, které hrudkují a ty, které nehrudkují. Můžeme je rozdělit i podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. V obchodech tedy můžete najít:

  • bentonitové podestýlky
  • kukuřičné podestýlky
  • dřevěné podestýlky
  • silikagelové podestýlky

Jaká podestýlka pro kočky bude nejlepší volbou?

Bohužel na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každá kočka je jiná a pro každého majitele jsou důležité jiné aspekty. Při výběru podestýlky je třeba vzít v úvahu oba aspekty - lidský i kočičí. Špatně zvolená podestýlka je jednou z nejčastějších příčin toho, že se kočky vyprazdňují mimo své toalety. Kočka může totiž odmítnout toaletu, když podestýlka nedostatečně absorbuje zápach, nebo když aroma samotné podestýlky je příliš silné, ale i tehdy, když nezajistí kočce dostatečný komfort v souvislosti s rychlostí pohlcování vlhkosti. Je dobré se zamyslet i nad tím, co je pro vás nejdůležitější - jak nejlépe se vám vyměňuje podestýlka, zda preferujete aromatické podestýlky nebo spíše ty, které pohlcují zápachy, a zároveň neuvolňují žádné své aroma.

Po výběru správné podestýlky je dobré také zvážit koupi pohlcovače kočičích pachů nebo neutralizátor. Neutralizátory a pohlcovače v granulích a prášku jsou prostředky, které pomáhají odstranit nepříjemné pachy z kočičí toalety a jejího okolí. Jejich funkčnost spočívá v absorpci aromatických částic. Tyto prostředky také prodlužují svěžest a účinnost podestýlek. Výběr neutralizátoru nebo pohlcovače je tedy důležitý i z hlediska úspornosti.Neutralizátory ve spreji se skvěle hodí do místností, ve kterých se nachází kočičí toaleta. A to zejména tehdy, jestliže se toaleta nachází v malé nebo nedostatečně větrané místnosti či koupelně.

Kontaktujte nás!

Pokud máte zájem o naši nabídku nebo se chcete dozvědět více