Co je třeba dělat, když kočka sní podestýlku?

Co je třeba dělat, když kočka sní podestýlku?

Mnozí majitelé koček se potýkají s tím, že jejich domácí mazlíčci jedí podestýlku z toalety. To jim způsobuje starosti, protože se obávají o své kočky. Jak to tedy je s konzumací podestýlky? Je to důvod k znepokojení? Co je třeba udělat, když kočka sní podestýlku?

Proč mladé kočky jedí podestýlku?

Když se malé kotě objeví v našem domě, chceme, aby se mu dostalo nejlepší péče, aby rostlo a zdravě se rozvíjelo. No když si náš domácí mazlíček namísto misky vybere podestýlku, začínáme se znepokojovat. Je to nebezpečné? Nic se mu nestane? Koťata, které teprve začínají poznávat svět, se o to snaží pomocí všech smyslů. Vybírají si podestýlku, zkoušejí, jestli se dá jíst a zda je chutná. Týká se to zejména koťat, které opustily jejich matky, nebo ty, které byly od matek příliš brzy odebrány nebo se ještě nenaučili používat toaletu. Je tedy důležité, aby se na začátku dobrodružství s toaletou používala podestýlka, kterou i když koťata snědí, neohrozí to jejich zdraví.

Jí dospělá kočka podestýlku z toalety?

Pokud se vaší kočce z času na čas podaří sníst malý kousek podestýlky, nemusíte se znepokojovat. Může se to stát, když začnete používat novou podestýlku a kočka chce vyzkoušet tuto novinku. Ale pokud k tomu dochází častěji, měli byste odhalit příčinu a zkusit tomu zabránit. Domácí kočky mohou dokonce konzumovat podestýlku z důvodu, aby přitáhly na sebe pozornost, protože se nudí. Zkuste investovat do hraček pro kočku a věnovat jí více času, a následně sledujte její chování a také to, zda v menší míře konzumuje podestýlku z toalety.

Pokud kočka podestýlku nadále konzumuje, může to být příčinou zdravotních komplikací. Mohou k nim patřit:

  • anémie, která způsobuje anorexii,
  • nemoci ledvin,
  • virus leukémie,
  • nedostatek vitamínů a minerálních látek.

V tomto případě je třeba kontaktovat veterináře, který nařídí vyšetření a zhodnotí zdravotní stav kočky.

Jaká je podestýlka pro kočky určená do toalety?

Pokud kočka nekonzumuje podestýlku v nadměrném množství, víme, že je zdravá, případně, že to vyplývá z poruchy behaviorálního chování. V takovém případě však musíme změnit podestýlku a začít používat takové stelivo, které je nejvhodnější pro trávicí soustavu kočky. Doporučujeme tedy zvolit přírodní podestýlku, která hrudkuje, ale pod vplyvem vlhkosti netvrdne, a tedy nenarušuje peristaltiku střev.

Żwirek kukurydziany

 

 

 

 

 

Kukuřiční podestýlka – podestýlka vyrobená na bázi kukuřice jako přírodní suroviny. Surovina, která se používá k výrobě této podestýlky, pochází z části kukuřičných zrn, které nejsou využity v potravinářském průmyslu. To znamená, že neobsahuje žádné kontaminanty, je dobře prozkoumána a bezpečná. Neohrožuje tedy zdraví kočky po spolknutí jednotlivých granulí.

Dostępne zapachy:

  • naturalny,
  • zielona trawa,
  • morska bryza.